Atrakcje

Plaża

Dąbki to niewielka nadmorska miejscowość. Znajdziemy tu czystą, piaszczystą i spokojną plażę, bez hałaśliwych tłumów. Jej szerokość sięga aż 50 metrów, więc każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. W pobliżu znajduje się jeszcze szersza plaża w Bobolinie oraz malowniczo położona na cyplu plaża Dąbkowice.

Przystań żeglarska

Przystań żeglarska jest obowiązkowym punktem spacerów w Dąbkach. To pięknie usytuowane miejsce nad brzegiem jeziora Bukowo, w którym cumują jachty i łodzie.  To idealna miejsce do relaksu i zabawy. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt taki jak: kajaki, rowerki wodne, łódki żaglowe, motorowe oraz deski SUP. Dla turystów dostępne są również rejsy statkami gdzie można podziwiać urokliwe widoki i całe otoczenie Dąbek. Skorzystać tu można z rejsów wycieczkowych w głąb jeziora. W pobliżu znajduje się szkoła windsurfingu i pole namiotowe.
Bukowo dawniej stanowiło zatokę morską, dziś jest osobnym zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 1644 ha. To idealne miejsce do wędkowania i uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Jezioro oddzielone od morza Mierzeją Bukowską. To wspaniały teren do wycieczek.

Ścieżki rowerowe

Dąbki to nie tylko morze i jezioro Bukowo, ale również malownicze szlaki rowerowe, dzięki którym można poznawać ciekawe miejsca w okolicy. Cztery popularne trasy rowerowe prezentujemy poniżej, z których można skorzystać będąc w Dąbkach, a są to:

  • Najpopularniejsza i najłatwiejsza trasa Dąbki - Dąbkowice (5,5km) 
  • Pętla Szlakiem Cystersów Darłowo - Bobolin - Dąbki - Bukowo Morskie - Pęciszewko - Rusko (23km) 
  • Duża Pętla Nadmorska Darłowo Wschodnie - Wicie - Jarosławiec - Rusinowo - Barzowice - Drozdowo (37km)
  • Duża Pętla Wiatrakowa Darłowo - Cisowo - Drozdowo - Sulimice - Kowalewice - Stary Jarosław - Krupy (39km) 

Warto wspomnieć, że Dąbki znajdują się na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Więcej atrakcji w Dąbkach znajdziesz na  www.dabki.pl